خبرگزاری آريا – بي‌ خواب‌ ترين مردم جهان مشخص شدند!


بي‌ خواب‌ ترين مردم جهان مشخص شدند!

خبرگزاري آريا – نتايج يک نظرسنجي نشان مي‌دهد، بيش از ۶۰ درصد جوانان چيني متولد شده در دهه ۱۹۹۰ خواب کافي ندارند؛ علاوه بر اينکه اين افراد بي‌خواب‌ترين مردم جهان نيز به شمار مي‌آيند.
به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، نتايج يک نظرسنجي نشان مي‌دهد، بيش از ۶۰ درصد جوانان چيني متولدشده در دهه ۱۹۹۰ خواب کافي ندارند؛ علاوه بر اينکه اين افراد بي‌ خواب‌ ترين مردم جهان نيز به شمار مي‌آيند.
بر اساس نتايج به دست آمده از پژوهش‌هاي «Evening News»، بيش از ۶۰ درصد افرادي که بعد از سال ۱۹۹۰ متولد شده‌اند، ميانگين ساعت خوابشان از ۷ ساعت کمتر است؛ علاوه بر اين، بالغ بر ۶۰ درصد آنها در به خواب رفتن مشکل دارند و حدود ۱۳ درصد نيز کاملاً دچار بي‌خوابي هستند.
اين پژوهش‌ها همچنين نشان داده است،‌ نيم ساعت طول مي‌کشد تا حدود ۳۱ درصد مردم جوان چين به خواب بروند؛ همچنين ۹ درصد از جوانان اين کشور براي خوابيدن به قرص‌هاي خواب‌آور نياز دارند.
نتيجه تحقيقات پيرامون نحوه خوابيدن مردم چين بيانگر آنست که حدود ۳۱ درصد آنها بعد از نيمه شب مي‌خوابند و صبح زود بيدار مي‌شوند.
علاوه بر اين، ۱۷٫۵ درصد از مردم جوان اين کشور زود مي‌خوابند و زود هم بيدار مي‌شوند.
محققان باور دارند، اختلالات خواب از جمله عوامل مهم در ابتلا به افسردگي و آلزايمر است؛ خواب به اندازه کافي مي‌تواند از مغز محافظت کند و خطر ابتلا به بيماري را کاهش دهد.
کارشناسان بهداشتي باور دارند، يکي از نکات اصلي که بايد براي خواب خوب رعايت شود، اين است که هيچ اقدام ديگري مثل مطالعه، موسيقي، گوش دادن به راديو،‌ تماشاي تلويزيون، استفاده از لپ‌تاپ، موبايل و … در اتاق خواب انجام نشود.