خبرگزاری آريا – آنچه بيماران قلبي بايد قبل از سفر بدانند


آنچه بيماران قلبي بايد قبل از سفر بدانند

خبرگزاري آريا – متخصص قلب اظهار داشت: افراد داراي سابقه بيماري قلبي و عروق کرونر هنگام مسافرت بايد هر دو ساعت ۵ دقيقه پياده روي کنند؛ هم‌چنين اين مسافران در هواپيما بايد هر ساعت از جاي خود بلند شوند تا از ورود لخته خون به قلب جلوگيري شود.
به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، پريسا مولايي در آستانه سفرهاي نوروزي به افراد داراي سابقه يا بيماري قلبي توصيه کرد: اين افراد بايد داروهايي که پزشک براي آنان تجويز کرده را به اندازه کافي همراه داشته باشد.
وي افزود: اگر مسافران داراي بيماري عروق کرونر هستند بايد حتما قرص زيرزباني همراه خود داشته باشند و اگر درد به سراغشان آمد از آن استفاده کنند.
مولايي ادامه داد: در سفرهايي که راه طولاني است افراد به خصوص مسن‌ها بيشتر احتمال بروز بيماري آمبولي (تشکيل لخته خون) و ارسال آن به قلب را دارند، که بايد پس از هر دو ساعت نشستن در خودرو کنار بروند و چند دقيقه پياده‌روي کنند.
اين متخصص قلب اضافه کرد: سفر با هواپيما به خصوص در افراد مسن ريسک ابتلا به آمبولي را بالا مي‌برد که بايد پس از هر يک ساعت مسافر از جاي خود بلند شود و اندکي قدم بزند.
مولايي اظهار داشت: در مدت مسافرت افراد مستعد بيماري قلبي و ديابت بايد از خوردن غذاهاي چرب و داراي قند خودداري کنند. همچنين آجيل‌هاي شور به اندازه زياد مضر است.
وي افزود: اورژانس در تمام نقاط کشور فعال است و اگر افراد يا مسافران با درد قفس سينه بيش از ۵ دقيقه خصوصا هنگام فعاليت‌هاي روزانه مواجه شدند، بايد حتما به پزشک اورژانس مراجعه کنند.
اين متخصص قلب در پايان گفت: اگر درد قفس سينه با قرص زيرزباني کمتر شود به احتمال زياد نشانه بيماري است که حتما بايد به آن رسيدگي شود.