خبرگزاری آريا – ارزيابي فلزات سنگين


ارزيابي فلزات سنگين

خبرگزاري آريا – صنعتي شدن جوامع باعث اثر گذاري بر روي شيوه زندگي افراد و همچنين تغييرات محيطي شده است. مواد صنعتي و پسماند‌هاي کارخانجات سبب آلودگي‌هاي خارج از کنترل مي‌گردد که در خاک، آب، مواد مصرفي روزمره جامعه نفوذ کرده و متاسفانه شاهد افزايش روزافزون بيماري‌هاي ناشي از تجمع مواد شيميايي و فلزات سمي هستيم. فلزات سنگين داراي اثرات مخربي بر روي متابوليسم و سيستم عصبي افراد مي‌باشد. با توجه به اهميت سموم و آلاينده‌هاي مواد غذايي و نيز محيط‌هاي صنعتي و تاثير آن‌ها بر روي سلامت، جهت اطمينان از وجود فلزات سنگين در افراد، آزمايشگاه نوبل پنل بسيار گسترده‌اي تشخيصي در بخش اتميک خود ايجاد نموده که با بهره گيري از دستگاه‌هاي جذب اتمي Perkin Elmer و Varian و از کمپاني‌هاي شناخته شده و رفرانس آمريکايي با دقتي بينظير، پايين‌ترين مقادير ممکن را ارزيابي و در کمترين زمان ممکن نتايج را ارائه مي‌نمايد.
از جمله فلزات سنگين اندازه گيري شده در بخش تخصصي اتميک در جدول زير به صورت خلاصه توضيح داده شده:

رديف نام فلز اختصار نوع نمونه ميزان نمونه
۱ سرب Pb خون تام ۵۰۰ µL
۲ سرب Pb ادرار ۵۰۰ µL
۳ سلنيوم Se سرم ۲۰۰ µL
۴ کادميوم Cd خون تام ۵۰۰ µL
۵ منگنز Mn خون تام ۵۰۰ µL
۶ کبالت Co ادرار ۲cc
۷ نيکل Ni سرم ۲cc
۸ مس Cu سرم ۵۰۰ µL
۹ مس Cu ادرار ۲cc
۱۰ آرسنيک As ادرار ۲cc
۱۱ جيوه Hg ادرار ۲cc
۱۲ آلومينيوم Al سرم ۵۰۰ µL
۱۳ کروم Cr ادرار ۲cc
۱۴ روي Zn سرم ۵۰۰ µL
۱۵ روي Zn ادرار ۲cc

آزمايشگاه نوبل به عنوان مرکز تشخيصي پيشرو در کشور به اطلاع متخصصين طب کار و آزمايشگاه‌هاي همکار مي‌رساند در آينده‌اي بسيار نزديک آزمايشگاه نوبل گسترده‌ترين پنل تشخيصي فلزات و مواد شيميايي کشور را با استفاده از به روزترين دستگاه‌هاي جهان و با بالاترين دقت ارزيابي ممکن ارائه خواهد نمود. شکل زير نمونه کوچکي از پنل تشخيصي آينده خواهد بود:
ارزيابي فلزات سنگين
آزمايشگاه نوبل براي ارزيابي فلزات سنگين پنل جامعي را ارائه نموده که با بهره گيري از بهترين و بروزترين دستگاه‌هاي جهان، آزمايشات تخصصي را با بالاترين استاندار‌هاي بين المللي انجام داده و نتايج را به پزشک معالج و يا ارگان‌هاي طرف قرارداد در اسرع وقت تحويل مي‌دهد.
“سلامتي روز افزون شما آرزوي قلبي خانواده نوبل است”
ارزيابي فلزات سنگين
ارزيابي فلزات سنگين
ارزيابي فلزات سنگين
آزمايشگاه نوبل اصفهان
آزمايشگاه نوبل اصفهان

۰۳۱۳۶۲۸۵۱۳۰
آزمايشگاه نوبل اصفهانآزمايشگاه نوبل اصفهانآزمايشگاه نوبل اصفهان
آزمايشگاه نوبل اصفهانآدرس: اصفهان، سه راه حکيم نظامي
جهت مشاهده نقشه و مسيريابي روي تصوير زير کليک نماييد.
آزمايشگاه نوبل اصفهان